top of page

Fields Mevce ve Eren Çıracı tarafından İstanbul'da kurulmuş bir mimarlık ve endüstriyel tasarım ofisidir. Stüdyonun hedefi iki disiplinin uzmanlıklarını birleştirmek, obje ve mekan arasında faaliyet göstererek mimarlık ve tasarım alanlarında yeni ve farklı olanı keşfetmeye çalışmaktır. Cephe panellerinin, şişelerin, koltukların, lambaların, konser salonlarının ve tasarlanmış herşeyin bir diğerini kullanım, malzeme ve imalat konularında bilgilendirebileceğine, tasarımın teknoloji ve kültürün farklı ve çeşitli yörüngelerini kesiştirdiğine inanıyoruz.

Mevce Çıracı: İstanbul Alman Lisesi'nden mezun olduktan sonra Londra'da Central St. Martins School of Art and Design'da endüstriyel tasarım eğitimi alan Mevce, Londra'da tasarımcı Ross Lovegrove'un stüdyosunda 5 yıllık bir süre içerisinde VitrA, Danese Milano, Artemide, Yamagiwa ve Kenzo'nun da aralarında olduğu çeşitli markalar için geliştirilen ürün projelerinde çalışmıştır. FIELDS adına yürüttüğü projelerin yanı sıra İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü'nde Malzeme ve Üretim dersi vermektedir.

Eren Çıracı: Lise eğitimini Robert Kolej'de tamamlayıp, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık okuduktan sonra Yale Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesini almıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında mimarı tasarım alanında gösterdiği başarılardan ötürü James Roger Gambles ve Cesar Pelli ödüllerini kazanan Eren, eğitimini takiben Londra'da Zaha Hadid Architects firmasında Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da büyük ölçekli projelerde çalışmıştır. FIELDS adına yürüttüğü projelerin yanı sıra İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde mimari tasarım stüdyosuna girmektedir.

bottom of page